Vzdelávanie seniorov

Predstavujeme vám unikátny balíček kurzov pre seniorov, ktorý reflektuje ich najaktuálnejšie vzdelávacie potreby.

OBLASTI VZDELÁVANIA:

 • Počítačová gramotnosť
 • Zdravie
 • Bezpečnosť
 • Boj proti dezinformáciám
 • Online bezpečnosť
 • Sebavedomie a spokojnosť

Možnosť objednať jednotlivo alebo ako balíček so zľavou.


TÉMY VZDELÁVANIA

 1. Počítačová gramotnosť seniorov
  IT expert jednoducho prevedie účastníkov základnými funkciami počítača (či notebooku) a tiež im pomôže zorientovať sa vo svete internetu. Vyhľadávanie, prezeranie, maily, bezpečné nakupovanie – tieto témy viac seniorom nebudú cudzie.
 2. Zdravie seniorov
  Ako rozoznať mŕtvicu či infarkt? Ako odlíšiť kedy si človek poradí sám a kedy je vhodné zavolať zdravotnú pomoc? Na prednáške sa účastníci dozvedia, ako si poradiť pri rozličných typoch úrazov v domácnosti a poradíme im tiež ako sa o seba čo najlepšie postarať.
 3. Bezpečnosť seniorov
  Na kurze sa účastníci dozvedia, ako sa účinne brániť proti podvodníkom (pochybným podomovým predajcom, zlodejom, telefónnym podvodom a pod.). Predstavíme im najčastejšie podvody a naučíme ich účinne sa proti nim brániť. Účastníci získajú potrebné sebavedomie na to, aby dokázali odhaliť pochybné správanie a uchránili tak seba i svoj majetok.
 4. Boj proti dezinformáciám
  Ako odlíšiť fakty od hoaxov? Ako vedieť, čomu veriť a čomu nie? Zo spleti informácii je často náročné si vybrať tie, podložené relevantnými argumentami či zdrojmi. Účastníkov kurzu upozornime na konšpiračné stránky, poradíme ako si informácie preverovať. Predstavíme im tiež aktuálne hoaxy a vysvetlime prečo nie sú pravdivé.
 5. Online bezpečnosť
  Na čo si dať na internete pozor? Ako nakupovať bezpečne online v obchodoch aj na bazároch? Kam zadávať osobné údaje a naopak- kam nikdy neudávať nič osobné? Ukážeme si, že online priestor môže byť bezpečným miestom. Predstavíme si najčastejšie podvody a ukážeme si, ako sa voči nim brániť.
 6. Sebavedomie a spokojnosť
  Na prednáške sa spoločne porozprávame o tom, ako sa vyhnúť nepochopeniu mladšej generácie a ako správne argumentovať v komunikácii, aby mladi počúvali so záujmom, či si dokonca prišli sami po rady. Predstavíme si tiež niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré sú mimoriadne efektívne pre zachovanie psychických schopností.

Komplexné vzdelávanie seniorov

Jednotlivé témy kurzov spoločne vytvárajú komplexné vzdelávanie seniorov.

Top odborníci citlivo a efektívne spracovali najdôležitejšie témy, ktoré priamo ovplyvňujú kvalitu života seniorov.

Každý kurz trvá 2h a skladá sa z teoretickej a praktickej časti.

Po absolvovaní každého kurzu dostanú účastníci hodnotné zhrnutie kurzu vo forme informačného letáku, so základnými informáciami, ktoré tak budú mať doma neustále na dosah.

MAXIMÁLNA KAPACITA KURZU JE 50 OSÔB. CENA JEDNÉHO KURZU JE 250 EUR.

AKCIA: BALIK 6 KURZOV ZA 1 250 EUR (5+1grátis)

– v prípade záujmu o opakovaný kurz (viac účastníkov) bude cena dohodnutá individuálne.
Kurzy budú v ponuke počas celého roku 2024. Konkrétne termíny budú dohodnuté so záujemcami.

Byť seniorom nie je jednoduché. Kedysi vek predstavoval múdrosť získanú rokmi skúseností. Dnes sú seniori často opomínaní a rovnako nepovšimnuté bývajú aj ich potreby. Pomôžme im spoločne sa zorientovať v témach, ktoré ich zaujímajú najviac.

Na vzdelávanie nie je nikdy neskoro!

Kurzy organizuje Dobrovoľná civilná ochrana o.z. v spolupráci s AVA o.z.